Investice do robotizace pracovišť v době koronavirové

Čas už vypršel! Šance bohužel promarněna.

Toto konstatování by se hodilo spíše do katastrofických scénářů, ale v současné době jsme svědky takových nepředvídatelných změn, že se může stát brzkou realitou pro mnoho firem. 

U nás v Dreamlandu jsme ale přesvědčeni, že nějaký čas na smysluplné investice přece jen ještě zbývá. Štěstí přeje připraveným a být připravený na nejrůznější varianty vývoje je dnes ještě důležitější než kdy jindy.

Nemůžeme čekat na to, až nám někdo nastíní budoucnost, abychom získali větší jistotu pro naše jednání a rozhodování. Nikdo do budoucnosti nevidí a jedinou jistotou je, že budeme muset všechna rozhodnutí učinit sami a budeme muset investovat, aby naše firmy ekonomicky přežily.

Na rok 2021 se můžeme připravit už nyní. A to investicí do spolehlivějších a produktivnějších technologií a procesů. Říká se, že nejlepší je investovat v dobách krize, ale zároveň včas. 

Většina podniků má jasný investiční plán. Na počátku roku je vždy času dostatek a rozhodnutí se dělají v lepším případě s rozvahou a jistotou. V tom horším případě se pak investice odkládají.

Manažerům k rozhodnutí pomáhají jasné informace, průhledné predikce, smysluplnost a v případě investic především návratnost. S nejistotou podnikání se často investice odkládají a s ohledem na měnící se vnější prostředí se návratnost opakovaně propočítává. Mimo návratnost vstupují nyní do rozhodování ukazatele jako spolehlivost a flexibilita – a to v souladu se strategickým záměrem společnosti.

Flexibilita, spolehlivost, strategie. Tyto potřeby zcela určitě naplňují investice do robotizace a automatizace. Je neoddiskutovatelné, že s velmi častými vnějšími změnami musí být podniky velmi flexibilní. S nástupem nejistot, vlivem nového fenoménu plošné nákazy, je nanejvýš nutné starat se o spolehlivost našich technologií. Současná situace nemusí být rozhodně poslední hrozbou. Být závislí na přítomnosti pracovníka na konkrétním místě v podniku dnes znamená zásadní riziko. Předvídavou strategií je pak umět maximálně své procesy stabilizovat, včetně procesů výrobních a logistických.

Stabilizovat procesy a zmírnit dopady nepředvídatelného vývoje umí zajistit investice do robotizace pracovišť. Společnost Dreamland s.r.o. má jasnou řadu příkladů, kdy je pomocí nasazení jejího produktu Universal Robots (tedy kolaborativních robotů, robotických ramen), dosaženo podstatného zvýšení spolehlivosti a produktivity.

Navíc v případě takzvaných „júárek“, tedy právě kolaborativních univerzálních robotů, jde o volbu maximální flexibility. Není totiž nutné mít už nyní naprosto jasnou představu, kde trvale robota umístíte.

Díky nízkým požadavkům na pracovní prostor, možnosti robotů pracovat mezi lidmi bez oplocení a velmi snadné programovatelnosti zaučenými pracovníky je možné robota v průběhu roku přesouvat mezi pracovišti. Často se stává, že je třeba nějaký program utlumit a jiný zrychlit a třeba i přidat produkční čas. Robot může pracovat nepřetržitě, aniž byste byli závislí na možnosti směnování lidí. 

Jakmile se lidé ve vaší společnosti naučí s roboty spolupracovat a ovládat je, změní myšlení, sami začnou hledat příležitosti, kde všude by se dal robot využít. Protože přestěhování, nastavení a spuštění je tak snadné a často navíc i zábavné a v případě našich kolaborativních robotů Universal Robots opravdu velmi jednoduché. Nebude to pak jen na bedrech manažerů, aby si lámali hlavu, jak zefektivnit činnosti.

Máte na pořízení kobotů ještě dostatek času? S námi určitě! Společnost Dreamland totiž dokáže roboty dodat do týdne.

Během této doby už může proběhnout školení potřebných pracovníků ve výukovém centru Dreamland, např. za pomoci dotace programu POVEZ a také je možné začít připravovat konkrétní aplikaci zkušenými odborníky.

To znamená, že vše se dá stihnout ještě v aktuálním roce a nemusíte čekat až do nového roku. Zlepšit hospodaření můžete ještě v roce 2020. Navíc můžete získat konkurenční výhodu a nástupem roku 2021 už budete připraveni.

Daňová optimalizace realizovanými investicemi přijde majitelům společnosti také vhod. K tomu je možné využít akčních pobídek právě v podobě školení či využít výhodných servisních podmínek, které nyní nabízíme.

Nebojte se robotů, nebojte se investic. Využijte času už nyní a poptejte řešení dříve než konkurence

Někdy se říká „kdo dříve přijde, ten dříve mele“ a platí to i pro kapacitu školitelů, programátorů a aplikačních techniků. V tuto chvíli jsme stále připraveni velice rychle a flexibilně řešit vaše investice do robotů.

Buďte úspěšní, buďte moderní, buďte příkladem a leaderem a hlavně, buďte připraveni. Splňte si svůj sen o větší jistotě a efektivitě. 

Jak Vám můžeme pomoci zvýšit efektivitu, stabilitu a spolehlivost procesů? 

  • Dodání Universal Robots do týdne
  • Akční nabídka školení 
  • Výhodné servisní podmínky
  • Flexibilní použití robotů

Nečekejte a nepromarněte svou šanci. Dreamland s.r.o. Vám v tom rád pomůže.

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK EMAILEM