Podpora středních škol ve vzdělávání v oblasti robotizace

Společnost Dreamland spol s r.o. se dlouhá léta pohybuje v oblasti robotizace a automatizace a to buď pomocí svých projektů, například ve Škoda Auto, nebo prostřednictvím partnerů, integrátorů, kterým dodává kolaborativní roboty, autonomní vozíky, příslušenství k nim a poskytuje programovací kapacitu, poradenství a zařízení integruje do prostředí zákazníka.

Stejně tak Dreamland spolupracuje i s některými středními, ale i vysokými školami. Příkladem je Střední odborné učiliště elektrotechnické v Plzni, kde byla nedávno poskytnuta urgentní podpora odstranění závady robota Universal Robots UR5 a zapůjčen robot náhradní. Díky tomu mohla být realizována plánovaná aktuální robotická soutěž. Potěšilo nás i poděkování přímo ředitele školy jehož znění naleznete zde.

Dalším příkladem je vybavení školy SOŠ Kladno kamerou od dánské firmy OnRobot, její zprovoznění, zaškolení a následná podpora v používání.
Dreamland spolupracuje i například s VŠTE ČB, která zakoupila autonomní vozík MiR 200. rozhovor s rektorem školy doc. Ing. Vojtěchem Stehelem můžete shlédnout ve videu níže:

Školy mohou využívat občasné dotační programy vyhlašované výzvami. Jednou z nich bude ve druhém kvartále roku 2023 výzva a věstník na digitální učební pomůcky a prevenci digitální propasti za zhruba 1,2 miliardy korun.

V avizovaném článku (zde) se mimo jiné dozvíte:
Letos by měly dotaci získat mimo jiné základní školy, které od letoška plánují učit podle nových vzdělávacích plánů s důrazem na informatiku. Peníze budou moci využít na pořízení pokročilých technologií, jako jsou 3D tiskárny nebo roboti.

Předností Dreamland spol s r.o.jako dodavatele znalostí, robotů a příslušenství, je učebna pro vzdělávání a školení odborných pracovníků firem a škol. Poskytujeme také školení i pro učitele ze zahraničí, především ze Slovenska, kteří mohou využít dotační program Erasmus+
Pro tuzemské školy školení v oblasti robotiky bude možnost čerpat finanční prostředky na odborné vzdělávaní učitelů v rámci OP JAK. Informace můžete sledovat na tomto odkaze
Dreamland spol s r.o. je vybaven školícím centrem pro výuku programování a ovládání kolaborativních robotů a také školení automatizace – PLC systémy:

A jaké produkty kromě poradenství a školení lze do učeben škol pořídit?

Kolaborativní roboti

Kolaborativní roboti
Příslušenství ke kolaborativním robotům


Autonomní vozíky


V případě zájmů škol o spolupráci a najití vhodného řešení, jak posunout odbornou výuku a být třeba i průkopníky ve vzdělávání robotizace automatizace, neváhejte Dreamland kontaktovat na emailové adrese info@dreamland-robots.cz, nebo použijte formulář vpravo. Tešíme se na spolupráci.

Máte zájem o průběžné novinky a informace?

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK EMAILEM