Unikát na českém trhu – plně kolaborativní robot s mimořádnými parametry

Doosan_H2017

Tým robotiků v DREAMlandu slaví úspěch! Jako první v České republice jsme v prosinci dodali svému zákazníkovi nejlehčího kolaborativního robota ve vysoké třídě nosnosti a s dalším neobvyklým parametrem. 

Co tkví v jeho mimořádnosti?

Robot Doosan s označením H2017 dokáže manipulovat se zátěží až 20 kg a pyšní se dosahem 1 700 mm.

Tato kombinace je naprosto ideální například pro paletizaci. Ptáte se z jakého důvodu?

Za prvé, většina spolupracujících robotů totiž disponuje dosahem maximálně 1 300 mm. K tomu bývá často  problém předmět umístit úhlopříčně do požadované vzdálenosti – nehledě na rozsah výšky finálně vystavěné palety.

A za druhé, plně spolupracující a flexibilně přemístitelné roboty mají obvykle maximální nosnost 16 kg. To je velmi často na hraně schopností robota, kdy je nutné k váze přemisťovaných předmětů (která sama o sobě bývá v praxi kolem 15 kg) připočítat ještě váhu nainstalovaného uchopovače.

Na trhu samozřejmě existují i roboti s vyšší nosností. Jedná se však často o řešení postavená na základě průmyslového robota se senzorickým pláštěm, případně se safety oplocením, který je těžko přemístitelný na jiné pozice.

Obě tyto přední výhody robota Doosan H2017 jsme u našeho zákazníka dále posílili nasazením elektrického vakuového uchopovače VGP20 od firmy OnRobot, který nepotřebuje externí zdroj vakua a dokáže manipulovat váhou až 20 kg.

Bezpečný při spolupráci s člověkem

Díky exkluzivní, velice citlivé kolizní senzitivitě motorů, je při případném kontaktu s člověkem mimořádně bezpečný a právě díky tomu ušetříte za oplocení robota, přídavná ochranná zařízení a pracovníci se budou cítit bezpečně bez obavy ze zranění.

Další skvělou vlastností robota Doosan H2017 jsou velmi citlivé senzory síly na všech 6ti osách.

Díky této vlastnosti dokáže robot velice jemně pracovat nejen při manipulaci s předměty, ale i při úkonech jemného dotlačení či potřebě zpětné vazby o vyvíjené síle v procesu.

Velice jednoduché programování

Jak je zvykem u kolaborativních robotů, je i v tomto případě programování robota velice intuitivní a není třeba znát složité programovací jazyky.

Jako všechny modely od společnosti Doosan, i model H2017 disponuje Direct teaching unit – tedy kokpitem na  hlavě robota, kterým je možné při programování robotem pohybovat oběma rukama, zaznamenávat pozice a využít programovatelnosti dalších tlačítek, aniž byste museli držet v ruce ovladač – teachpendant.

 

U takto velkého robota je zmíněná vlastnost mimořádná

Standardně proškolený pracovník je po krátké době schopen programování zvládnout sám a samostatně během programování manipulovat s robustním robotem – což každý ocení.

Neposlední výhodou je i elegantní tvar a provedení v modré barvě se zvýšenou odolností povrchu proti zašpinění.

Pokud by zákazník v budoucnu potřeboval ještě vyšší nosnost, jsme schopni nabídnout model Doosan H2515 s nosností až 25 kg a dosahem 1500 mm.

Chcete vidět roboty Doosan na vlastní oči a vyzkoušet si je?

Požádat o demo

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK EMAILEM